Prekių katalogas

Apie LED lemputes

Apie LED lemputes

LED (angl. light emittig diode) – diodas, skleidžiantis šviesą. LED lemputėse šviesai skleisti naudojami šviesos diodai – šviečiantys kristalai.

LED lemputės naudojamos labai plačiai – meniniam apšvietimui, naktiniam apšvietimui, namų, kiemų ir įstaigų apšvietimui, kelių, automobilių, dviračių, motociklų, laivų ir lėktuvų apšvietimui, įvairiuose įrenginiuose (MP3 grotuvuose, DVD grotuvuose, kompiuteriuose, televizoriuose, kalkuliatoriuose), šviesoforuose, reklaminėse iškabose, žibintuvėliuose, Kalėdinėse girliandose, šokių klubuose, mokslinių tyrimų laboratorijose, medicinos tikslams ir kt.

Kodėl LED lemputės yra geriau nei kitos lemputės?

Efektyvumas – LED lempos taupiai naudoja energiją. Apie 80 proc. elektros energijos paverčiama šviesos energija, likę 20 proc. yra prarandami kaip šilumos energija, kai tuo tarpu įprastos lemputės tik 20 proc. elektros energijos paverčia šviesos energija, o likę 80 proc. yra prarandami kaip šilumos energija.Tai svarbu ne tik pinigine prasme, bet ir aplinkosaugine prasme.

Saugumas – LED lemputėse naudojama žemos įtampos elektros energija, dėl to įjungtos LED lemputės išlieka vėsios, neįkaista kaip įprastos lemputės. Jas galima liesti net ir įjungtas.

Dydžių įvairovė – LED lemputės gali būti įvairiausių dydžių (gali būti 2 mm ir netgi mažesnės).

Spalvų įvairovė – Ši savybė leidžia turėti nepakartojamų spalvų, įvairiausių atspalvių dekoratyvinį LED apšvietimą, kuris padeda kurti įdomesnę automobilio išvaizdą. Be to, jas galima nesunkiai padaryti blausias arba labai ryškias (neonines).

Ilgaamžiškumas – LED lemputės gali tarnauti labai ilgai (nuo 50 tūkst. iki 100 tūkst. valandų arba 11 metų nenutrūkstamo veikimo arba 22 metai 50% veikimo), kai įprastos halogeninės lemputės tarnauja tik iki 1000 valandų. Jos atsparios dažnam junginėjimui, vieną kartą įsukus LED lemputę ir problema išsisprendžia ilgam.

Atsparumas – LED lempos viduje nėra trapaus kaitinimo siūlo ir jų išorinis apvalkas nėra dūžtantis. Jos atsparios karščiui, šalčiui ir smūgiams.

Draugiškumas aplinkai – LED lemputės neišskiria ultravioletinių spindulių, jose nėra švino, gyvsidabrio, kurie yra kenksmingi sveikatai ir aplinkai.

Nereikalingas papildomas laikas – maksimalus apšvietimas pasiekiamas per mikrosekudės dalį.

Tylus, be triukšmo veikimas.

LED diodinės lemputės skirstomos į šias rūšis:

Miniatiūrinės LED lemputės – labai mažo dydžio (2-8 mm) lemputės, jos naudojamos rankiniuose įrenginiuose – kaip indikatoriai šviesos mobiliuosiuose telefonuose ar kalkuliatoriuose.

Didelio galingumo LED lemputės – skleidžia daug intensyvesnį apšvietimą nei kitų rūšių LED. Jos pradeda pakeisti kaitrines, dujų užpildytas, xenon lempute, nes yra daug efektyvesnės, ilgai tarnaujančios. Dažniausiai naudojamos pramonėje.

Super Flux LED lemputės – dažniausiai naudojamos dideliuose ekranuose, reklaminiuose stenduose. Jos pasižymi maksimalia šviesos emisija.

Mirksinčios LED lemputės – jos naudojamos kaip indikatoriai, mirksi arba mirga tam tikru intervalu (pvz. dviračiuose).

Dvispalvės ir trispalvės LED lemputės – skleidžia kelių spalvų apšvietimą. Naudojamos dekoratyviniais tikslais.

RGB LED lemputės – raudoni, žali ir mėlyni šviesos diodai, dažniausiai randami LED televizoriuose ir projektoriuose.

Raidinės skaitmeninės LED lempos – naudojamos ekranuose (skaitmenys, raidė).

LED lemputės namų apšvietimui

Bevielės, nešiojamos LED lemputės

Dekoratyvinės LED lemputės – naudojamos namų, įstaigų, klubų papuošimui. Prie jų priskiriamos LED juostos, girliandos.

LED diodinės lemputės yra vienos iš brangiausių rinkoje esančių lempučių. Kodėl taip yra? Yra keli svarbūs veiksniai, kurie susiję su dideliais šviesos diodų kaštais:

Gamyba – dėl technologinių apribojimų LED lempų gamybos kaštai yra labai dideli ir jie perkeliami ant vartotojo.

Efektyvumas – LED apšvietimas yra taupantis energiją, tai reiškia, kad šviesos gamybai yra sunaudojama santykinai labai nedaug energijos. Dideli pradiniai LED lempų kaštai yra padengiami vartotojo sutaupomos energijos kiekiu ilgalaikėje perspektyvoje.

Technologinė pažanga – LED lemputės nuolat tobulėja. Naujausia technologija paremta silikono kapsulių integravimu lemputėse. Ši technologija leis sumažinti LED lempučių gamybos kaštus ir bendrą kainą, tačiau tyrimai ir pirminiai bandymai reikalauja didesnių investicijų šiuo metu. Šiuo metu vis dažniau atsiranda prekyboje naujų rūšių automobilinių LED lempučių. Dar nesenai LED lemputės buvo skirtos tik į numerių apšvietimą, gabaritus, salono apšvietimą, o dabar jau yra į priešrūkinius žibintus, priekinius trumpuosius žibintus H1, H3, H4, H7, H11, HB3, HB4.

Kaitinimo siūlai – LED lemputės neturi kaitinimo, volframinio siūlo, kokį turi kaitinamosios ir halogeninės lempos. LED išskiria šviesą tuomet, kai elektros srovė yra perduodama tarp dviejų elektrodų. Ši technologija yra daug efektyvesnė, bet ir daug brangesnė pagaminti nei tradicinė kaitinimo siūlų technologija, taikoma kaitinamosiose ir halogeninėse lempose.

Klasteriai – kadangi LED lemputės labai mažos, jos paprastai yra jungiamos į grupeles (klasterius), kurie drauge sukuria reikiamą šviesos išeigą. Vienai kaitinamajai 100 vatų lemputei pakeisti reikėtų naudoti kelių LED lempučių klasterio, kad jis būtų tokio pačio efektyvumo. Tai viena iš priežasčių, kodėl LED lemputės ekvivalentas 100 vatų kaitinamajai lemputei kainuos daugiau.